Montaż gabionów Rzeszów Gabiony Rzeszów Skarpa z gabionami Rzeszów Gabiony Rzeszów efekt końcowy

 

GABIONY

 

Gabiony są obecnie coraz popularniejszymi i modnymi elementami architektury ogrodowej, wykorzystywanymi przy projektowaniu, wykonywaniu i zagospodarowaniu ogrodów. Wykorzystuje się je do tworzenia ogrodzeń, murków oporowych  zabezpieczających skarpy i brzegi rzek, a także do budowy ławek czy grilli.


Elementy te są znane już od starożytności, kiedy to były wykorzystane przez Egipcjan do zabezpieczania brzegów Nilu. Największą popularność zdobyły one w czasach wojennych, ponieważ służyły żołnierzom do ochrony okopów. W formie jaką znamy obecnie zaczęły być wykorzystywane dopiero w XX wieku.


Aby jak najlepiej przybliżyć Państwu cechy gabionów, przedstawimy ich dokładny opis. Gabion jest prostopadłościennym elementem budowlanym wzmacniającym nasypy, brzegi rzek lub skarpy. Najczęściej gabiony mają formę prostopadłościennych koszy, wykonanych z prętów i stalowej siatki, które następnie wypełniać można kamieniem łupanym, szkłem ozdobnym lub otoczakami. Należy pamiętać, aby materiał wypełniający miał odpowiednią frakcję, co zapobiegnie przesypywaniu się go przez oczka kosza.


Na rosnącą popularność gabionów wpływa to, że są wielofunkcyjne i przyjazne dla środowiska. Łatwość oraz możliwość montażu o każdej porze roku sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na naszą ofertę gabionów w Rzeszowie. Kolejnym plusem tego typu rozwiązania jest fakt, że odpowiednio zmodyfikowane konstrukcje gabionów mogą posłużyć jako elementy dekoracyjne i są wykorzystywane jako kosze na śmieci, obudowy ławek czy altan. 


Obecnie przygotowaliśmy dla naszych Klientów ofertę, jaką są gabiony zakładane na terenie Rzeszowa i Podkarpacia. Jeśli więc są Państwo zainteresowani tego typu rozwiązaniem, zapraszamy do kontaktu. Profesjonalnie i szybko wykonamy gabiony w wyznaczonym przez Państwa miejscu. W zależności od potrzeby mogą być elementem dekoracyjnym ogrodu czy wzmocnieniem skarpy. Bardzo dużą wagę przykładamy do dokładnego i profesjonalnego wykonania i montażu, dzięki czemu nasze konstrukcje są nie tylko eleganckie, ale przede wszystkim trwałe i wytrzymałe.


Jeśli interesują Państwa niecodzienne, oryginalne i przyciągające wzrok ogrodzenia czy murki wykonane z gabionów, zapraszamy do kontaktu.

 

 

Zapraszamy także do zapoznania się z powiązanymi artykułami:

 

Skontaktuj się z nami

OGRODY Barbara Wacławska
Ładna 2
35-326 Rzeszów
podkarpackie

NIP 813-331-26-07

Adres email:

tel./fax +48 17 857 57 40
tel. kom. +48 600 217 152