Projektowanie ogrodów

ogrody, tereny zielone, wizualizacje

Projektowanie ogrodów Rzeszów Projekty ogrodów Rzeszów

Projekty

  • projekty ogrodów przydomowych
  • projekty terenów zieleni publicznej i komercyjnej
  • projekty nawierzchni
  • projekty placów zabaw
  • projekty ogrodów na dachach tzw. zielone dachy
  • projekty systemów automatycznego nawadniania
  • wizualizacje 3D
  • aranżacja zieleni we wnętrzach

 

Aby już od wczesnej wiosny móc się cieszyć pięknym ogrodem, zachęcamy do rozpoczęcia prac nad projektem ogrodu w okresie jesienno-zimowym. Jest to najlepszy moment, aby spokojnie zastanowić się nad wymarzonym ogrodem, jego funkcjonalnością i rozmieszczeniem elementów małej architektury. Dzięki temu już z nastaniem wiosny będziemy mogli rozpocząć realizację projektu i szybciej cieszyć się własną oazą zieleni.


Krok pierwszy - Wizja Lokalna

Początkowym i zarówno najważniejszym etapem pracy przy projekcie ogrodu jest wywiad przeprowadzony z klientem. Podczas rozmowy dowiadujemy się jakie są Państwa oczekiwania odnośnie projektowanej przestrzeni, tak aby w przyszłości była w pełni funkcjonalna i dostosowana do potrzeb wszystkich użytkowników ogrodu. Przeprowadzamy wizję lokalną terenu, podczas której sprawdzamy jakość gleby oraz przeprowadzamy niezbędne pomiary terenu, istniejących budynków lub nawierzchni. Ważnym elementem umożliwiającym rozpoczęcie pracy koncepcyjnej jest otrzymanie dokumentacji działki, zawierającej mapę ukształtowania terenu oraz lokalizację sieci uzbrojenia podziemnego. Tylko na tej podstawie jesteśmy w stanie rozpocząć prace oraz stworzyć projekt odpowiedni do danego ukształtowania terenu.

 

Krok drugi - Koncepcja Ogrodu

Po zapoznaniu się z wymaganiami Klienta dotyczącymi wyglądu przyszłego ogrodu, przygotowujemy dwie koncepcje zagospodarowania terenu. To opracowania różnorodne zarówno pod względem przestrzennego rozmieszczenia elementów małej architektury, układu nawierzchni, jak i kształtu trawnika czy powierzchni przeznaczonej pod nasadzenia roślinne. Wszystko to ma ułatwić wybór ostatecznej formy koncepcji, na podstawie której sporządzony zostanie szczegółowy projekt zagospodarowania ogrodu.

 

Efekt końcowy - Projekt Wykonawczy Ogrodu

Po zaakceptowaniu koncepcji, przystępujemy do wykonania poszczególnych elementów projektu ogrodu. Kompletna dokumentacja projektowa zawiera plansze przedstawiające rozmieszczenie roślin wraz ze szczegółowym doborem gatunkowym i odmianowym, układ nawierzchni wykonanych z konkretnych materiałów, rozmieszczenie elementów małej architektury, a także oświetlenie. Wykonujemy również projekty automatycznego nawadniania, dzięki czemu Państwa ogród będzie się bujnie rozwijał nawet podczas upalnego lata.

Integralną częścią każdego projektu jest szczegółowa dokumentacja wykonawcza. Zawiera ona opis zaprojektowanych w ogrodzie rozwiązań, przedmiar materiału roślinnego i zastosowanych materiałów budowlanych. Jest to duże ułatwienie podczas sporządzania kosztorysu wykonawczego. Aby użytkowanie ogrodu było przyjemnością i nie przysparzało Państwu problemów, dołączamy również opis zalecanych zabiegów pielęgnacyjnych dla roślin zastosowanych w projekcie ogrodu.

Skontaktuj się z nami

OGRODY Barbara Wacławska
Ładna 2
35-326 Rzeszów
podkarpackie

NIP 813-331-26-07

Adres email:

tel./fax +48 17 857 57 40
tel. kom. +48 600 217 152