Inwentaryzacja dendrologiczna

 
Inwentaryzacja dendrologiczna (inwentaryzacja zieleni) składa się z dwóch podstawowych części. Pierwsza z nich, opisowa, obejmuje zestawienie drzew, pomiary dendrologiczne, ocenę stanu zdrowotnego drzewa oraz zalecenia dotyczące pielęgnacji. W czasie przygotowania opisów oznacza się również czy drzewo jest przeznaczone do zachowania czy usunięcia. Druga część inwentaryzacji dendrologicznej, graficzna, obejmuje przygotowanie mapy z określoną lokalizacją krzewów i drzew, oznaczenie liczbowe poszczególnych egzemplarzy oraz gospodarkę zielenią istniejącą. 
 
Pracę jaką jest inwentaryzacja dendrologiczna podejmuje się po to, aby określić aktualny stan drzew w parkach, lasach oraz ogrodach. Najczęściej przeprowadza się je przed rozpoczęciem prac przy nowych inwestycjach, w czasie rewaloryzacji zabytkowych ogrodów i parków oraz podczas ubiegania się o zezwolenie na wycinkę. 
 
W trakcie inwentaryzacji zieleni mierzona jest przede wszystkim wysokość, obwód pnia na wysokości 130 centymetrów oraz określa się gatunek i stan zdrowotny drzew. Jeżeli inwentaryzacja jest przygotowywana w związku z wycinką drzew i krzewów, musi zawierać zestawienie egzemplarzy przeznaczonych do usunięcia lub przesadzenia. Dokumentacja przygotowywana przy inwentaryzacji dendrologicznej może zawierać również takie dokumenty jak: określenie wieku drzew, szkic wniosku o wycinkę czy projekt zastępczych nasadzeń.
 
Inwentaryzacje dendrologiczne przeprowadzamy zarówno na terenie Rzeszowa, jak i całego województwa podkarpackiego. Zajmujemy się tym już od wielu lat, w czasie których zdobyliśmy duże doświadczenie w przeprowadzaniu inwentaryzacji zieleni zarówno dla osób prywatnych, jak i instytucji publicznych. 
 
Wszystkie osoby zainteresowane ofertą jaką jest inwentaryzacja dendrologiczna w Rzeszowie lub na terenie Podkarpacia zapraszamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na Państwa pytania związane z ofertą i wyjaśnimy wszystkie szczegóły. 
 
Inwentaryzacja dendrologiczna
 
 
Zachęcamy także do zapoznania się naszymi pozostałymi ofertami i usługami: 
 

Skontaktuj się z nami

OGRODY Barbara Wacławska
Ładna 2
35-326 Rzeszów
podkarpackie

NIP 813-331-26-07

Adres email:

tel./fax +48 17 857 57 40
tel. kom. +48 600 217 152