Usługi ogrodnicze Rzeszów Nawożenie roślin

Nawożenie roślin


Nawożenie jest jedną z podstawowych prac ogrodniczych. Zapewnia stały i zdrowy wzrost roślinom, dzięki czemu właściciele ogrodów mogą cieszyć się piękną i  bujną roślinnością.


Każdy właściciel ogrodu powinien mieć świadomość, że na prawidłową pielęgnację ogrodu składają się nie tylko prace porządkowe, ale także odpowiednie nawożenie trawnika, roślin, krzewów i drzew. Rodzaje nawozów jakie zastosujemy muszą zostać odpowiednio dobrane, aby pomogły roślinom, a nie zaszkodziły. To bardzo ważna informacja, ponieważ nadmiar nawozu lub jego złe dobranie może spowodować duże szkody, włączenie ze uszkodzeniem rośliny.
 

Najogólniej nawozy ogrodnicze możemy podzielić na:
•    zielone,
•    mineralne,
•    organiczne.
 

 

           1. Nawozy zielone

To rośliny, które wysiewa się tylko po to, aby później je zaorać. Powstała tak zielona masa służy użyźnieniu gleby. Ich plusem jest to, że można jest zastosować pod każdą uprawę. Jako nawozy zielone wykorzystuje się najczęściej takie rośliny jak: saradela, łubin, gorczyca, gryka czy bobik. Ich cechą charakterystyczną jest to, że mają dużą zieloną masę dzięki czemu rozkładając się dostarczają glebie wiele składników odżywczych.

 

          2. Nawozy mineralne

Są to gotowe mieszanki przeznaczone do różnych roślin. Powinno się je używać zgodnie z przeznaczeniem do poszczególnych roślin, np. kwitnących, iglaków czy wrzosowatych. Należy także pamiętać, że innych nawozów używamy wiosną i latem (mają stymulować rośliny do wzrostu), a innych jesienią (mających pomóc roślinom przetrwać zimę). W zależności od producenta nawozy sztuczne mogą mieć kształt granulek, kuleczek czy tabletek.


          3. Nawozy organiczne

Tegu typu nawożenie poprawia jakość gleby i dostarcza roślinom potrzebnych im składników odżywczych. Idealnie sprawdzają  się one w różnych uprawach ekologicznych. Najczęściej jednak jest ono stosowane na działkach i w przydomowych ogrodach. Taki typ nawożenia nie tylko wprowadza do gleby składniki odżywcze, ale także próchnicę. Do nawozów organicznych zalicza się: kompost, obornik oraz różne gnojówki.

Wszystkich zainteresowanych ofertą jaką jest pielęgnacja ogrodu w Rzeszowie lub okolicach zapraszamy do kontaktu i współpracy. Nasze usługi ogrodnicze to nie tylko projektowanie i urządzanie ogrodów, ale kompleksowe wykonywanie oraz zagospodarowanie ogrodów.

Usługi Ogrodnicze Rzeszów. Nawożenie roślin


Zachęcamy do zapoznania się z naszymi najpopularniejszymi artykułami, w których znajdą Państwo informacje odnośnie naszych usług:
•    Usługi ogrodnicze,
•    Systemy nawadniające w Rzeszowie,
•    Pielęgnacja ogrodu w Rzeszowie i na Podkarpaciu,
•    Nawadnianie trawników.

Przeczytaj także nasz najnowszy artykuł odnośnie zwalczania chorób i szkodników.


 

Skontaktuj się z nami

OGRODY Barbara Wacławska
Ładna 2
35-326 Rzeszów
podkarpackie

NIP 813-331-26-07

Adres email:

tel./fax +48 17 857 57 40
tel. kom. +48 600 217 152